Certifikované systémy nejvyšší kvality.

Jsme přímým výrobcem zasklívání lodžií a panelákových zábradlí.

Jsme již dvacet let na trhu - ikonka

20 let zkušeností v tomto oboru na českém a slovenském trhu.

Kompletní škála zasklívacích systémů - bezrámové i rámové.

Garance krátkých dodacích lhůt a plné záruky

Působíme na celém území České republiky a Slovenska.

Více informací o společnosti DuoTech Trade s.r.o. se dozvíte na našem webu:

www.duotech-trade.eu


PRODUKTY » TERMOglass - zasklení

Zasklení TERMOglass

Zasklení TERMOglass patří do kategorie bezrámový zasklívacích systémů z produkce společnosti DuoTech Tade s.r.o.. Jedná se o posuvný zasklívací systém určený pro dodatečné zasklívání  lodžií balkónů verand a teras, kde oceníme jeho nenáročnost na vnitřní prostor při otevření. Naše produkty jsou vyráběny s maximální přesností, která zajišťuje perfektní kvalitu dodávající výrobku skvělý a nadčasový design moderního zasklení.


Vlastnosti zasklívacího systému TERMOglass

Jednotlivé dílce jsou tvořeny bezpečnostním sklem ESG o tloušťce 6mm usazeným do vodorovných vodících hliníkových lišt, které již obsahují veškeré pohybové a aretační mechanismy. Jednotlivá křídla se pohybují na ložiskách po spodním nosném pojezdu a jsou vedeny horním mechanismem umístěným na stropu lodžie. Jakékoli neplánované vysazení systému je tím vyloučeno. Krajové dílce pojíždí do koncového dorazového profilu, který zajišťuje těsnost i s nerovným ostěním. Veškerá dešťová voda je z pojezdů odvedena propracovaným odtokovým systémem. Jednotlivá křídla se postupně zasouvají za sebe, čímž docílíme otevření až 3/4 uzavřené plochy.

Využití zasklívacího systému

Jednotlivé dílce jsou mezi sebou utěsněny silikonovým těsněním, které efektivně chrání vnitřní prostor před větrem, deštěm, prachem a hlukem. Zasklením zabraňujete vniknutí osob a zvěře. Můžete tak používat váš balkon nebo lodžii téměř celoročně. Je ochráněná a slouží spíš k odpočinku, než jako další venkovní prostor náročný na úklid. Přednosti tohoto zasklívacího systému oceníme všude tam, kde nám stavební podmínky a estetické požadavky zákazníka nedovolí použití rámového způsobu zasklení. Zasklení TERMOglass uspokojí zejména ty, kteří hledají funkční variabilní a bezúdržbové zasklení s dlouhou životností za příznivou cenu. Sestavy je možné volit v provedení jednodílném až osmidílném, přičemž zasklení můžeme mezi sebou libovolně kombinovat a vytvořit tak téměř nekonečnou prosklenou stěnu možností variabilního uspořádání.


 

Kvalita provedení

Všechny konstrukční profily jsou vyrobeny z hliníkové slitiny, opatřené práškovým vypalovaným lakem - komaxitem, v odstínu dle přání zákazníka (standardně - bílá RAL 9003). Kombinace těchto materiálů zajišťuje vysokou trvanlivost výrobku, nemusí se pravidelně natírat, ani odrezovat jako je to u jiných materiálů a povrchových úprav. Tento typ zasklení nejenom vyrábíme, ale i montujeme a dodáváme po celém území České a Slovenské republiky. Díky tomu jsme schopni svým zákazníkům nabídnout vždy nejvýhodnější cenu. Doba montáže zasklívacího systému TERMOglass dle velikosti trvá cca. 2 - 5 hodin. Provádí se z vnitřní strany lodžie a není třeba lešení. Montáž je zakončena seřízením prvků, provedením začišťovacích prací a předáním dokončené zakázky. Záruční doba na zasklívací systém TERMOglass činí 60 měsíců.


Přednosti získané instalací zasklívacího systému TERMOglass

Zlepšení energetické bilance domu - získané především minimalizováním tepelných ztrát přilehlých místností. Snížení výkyvů teplot napomůže i trvanlivosti ochráněných materiálů.

Zhodnocení nemovitosti - Vytvoření nového obytného, nebo užitného prostoru navýší úroveň a kvalitu bydlení.

Trvanlivost sytému - kvalita materiálů a zpracování ho k tomu předurčuje - příkladem je zdvojení koleček při váze skel nad 30 kg.

Ochranu proti hluku - díky dokonalému utěsnění a tloušťce kalených skel systém dokonale odráží zvukové vlny. Měřený útlum je v rozsahu 20-30 dB.

Zamezení přístupu větru, prachu, deště a sněhu - kartáčková a silikonová těsnění zajišťují dokonalé utěsnění celého systému. Snížíte finanční náklady i časovou náročnost na údržbu lodžie.

Ochrana majetku - Zamezíte možnosti vniknutí osob do objektu přes balkon či lodžii a ochráníte své děti před vypadnutím.


Výhody tohoto zasklení

 • Snadná manipulace a obsluha včetně uzamčení
 • Prostorová nenáročnost a tichý provoz
 • Možnost otevření balkonu či lodžie z obou stran
 • Rozmanitost barevných řešení
 • Úspora tepla v přilehlé místnosti
 • Značné snížení vnějšího hluku
 • Ochrana před vniknutím osob a zvěře
 • Ochrana před povětrnostními vlivy
  (vítr, déšť, sníh, prach)
 • Ochrana proti zatékání do pláště budovy
 • Široká škála barev dle vzorníku RAL
 • Celoroční využití balkonu či lodžie
 • Pozáruční opravy

 


Údržba systému

Samotný systém je navržen jako bezúdržbový po celou dobu své plánované životnosti. Uživatel by měl pravidelně čistit odtokové otvory ve spodním pojezdovém profilu a pravidelně – min. 1x ročně kontrolovat stav kotevních šroubů a všech spojovacích prvků. Skleněné výplně i lakované povrchy je nutno čistit prostředky bez použití abrasiv. Jakákoliv poškození laku je nutno opravit již v zárodku, aby se předešlo případným povrchovým defektům vlivem povětrnostních vlivů.

Přehled úchytek (madel) určených pro zasklení TERMOglass

Tabulka parametrů TERMOglass

Systém posuvný - bezrámový
Využití balkony, lodžie terasy
rovné, rohové i předsazené tvaru L a U
Uchycení dílců jezdí na kolečkách po spodní kolejnici - horní je jen vodící
Možnost uzamčení ano
Šířka panelu min. 30cm  - max. 1.5 m
Výška stavebního otvoru max. 2m
Počet posuvných křídel min. 1 - max. 8
Hmotnost systému 15 kg\m2
Plošná hmotnost skla 15 kg\m2
Barva skla čirá
Druh skla bezpečnostní - kalené
Hrany skla broušené
Tloušťka skla 6mm
Materiál lišt hliníkové slitiny
Povrchová úprava lišt komaxit
Barva lišt standartně bílá RAL 9003 + volitelná škála RAL
Čas instalace 2 - 5 hod, podle složitosti systému
Záruční lhůta 5 let
Pozáruční opravy ano
Celoroční využití ano
Ochrana proti hluku měřený útlum 20 - 30 dB
Ochrana ostatní déšť, sníh, vítr, prach, zvěř a ptactvo
zatékání do pláště stavby, neoprávněné vniknutí
Tepelná úspora znatelné snížení nákladů na vytápění přilehlé místnosti
Celoroční využití ano
Certifikace systému ano
Požární zpráva ano
Statický posudek ano

Pruh ikon kvality společnosti DuoTech Trade s.r.o.